Nominal şirketler grubu ; alanlarında uzman bir kadro yapılanması ile ISO 9001 ve TSE Hizmet Yeterlilik belgesine sahip 13 yıldır varlığını sürdüren bir firmadır. Fikri ve sınai haklar alanındaki danışmanlığın yanında, danışmanlık ile tamamlayıcı nitelikteki Hizmet ve Üretim sektörü alanlarında da firmalara devlet teşvikleri, matbaa, baskı ve promosyon, dış ticaret alanlarında çözüm ortağı olmayı hedeflemektedir. 

Hakkımızda

Nominal'i Tanıyın

İlk şirketimiz , Nominal Patent Ltd. Şti yurtiçi ve yurtdışı marka ,patent ve endüstriyel tasarım tescilleri ağırlıklı olmak üzere Fikri Sınai Haklar konularında vekillik ve danışmanlık hizmetlerini yürütmek üzere kurulmuştur.

Şirketimizin vizyonu ve firmalardan gelen talepler doğrultusunda, Nominal Patent markamız altında Marka & Patent Danışmanlığı konusundaki hizmet ağı genişletilerek, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin firmalara sağladığı Teşvik ve Hibelerin firmalara kazandırılmasına yönelik danışmanlık hizmetleri için grup bünyesine ArgeNomi markası ile faaliyet gösteren ArgeNomi Kurumsal Teşvik Danışmanlığı şirketi eklenmiştir. ArgeNomi Kurumsal Teşvik Danışmanlığı şirketi; ilk olarak mevcut müvekkillerine Ar-Ge ve devlet destekleri konusunda danışmanlık vermekte, Yurtiçi ve Yurtdışı Marka – Patent – Tasarım tescilleri ile ilgili faaliyetlerin Devlet Teşvikleriyle entegre edilerek, işleyişlerinin tek elden ve daha sistematik şekilde yürütülmesini sağlayan bir yapıya sahiptir.

İlerleyen süreçte 2015 yılında oluşturulan AgroNomi markası ile, müvekkillerimiz ve danışanlarımıza Kırsal Kalkınma Teşvikleri konusunda, IPARD ve TKDK desteklerine ait projelerin hazırlanarak yatırımcı firma ve çiftçilere danışmanlık verilmeye başlanmıştır.

2016 yılında grup bünyesine katılan, DijiNomi markamıza bağlı bibaski.net ve bipromosyon.net markalarımız ile Türkiye’nin dört bir yanındaki müşterilerine dijital baskı, matbaa, promosyon ve reklam materyalleri konusunda üretici ve ithalatçı olarak hizmet vermekteyiz.

2014 yılında e-ticaret alanında faaliyete başlayan BiMarka markamız altındaki şirketimiz ile, Nominal Patent olarak gerçekleştirdiğimiz Marka & Patent tescil işlemlerinin, Türkiye’nin dört yanındaki kişi veya kurumlar tarafından 7/24 hizmet alabilecekleri Online Marka ve Domain Tescil hizmetlerinin gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. “Bi Marka mı Lazım” sloganıyla yola çıkmış olan BiMarka.net, marka tescil işlemlerinin daha ekonomik maliyetlerle kullanıcılar tarafından online olarak gerçekleştirilmesini hedeflemektedir.

2017 yılında alt yapı çalışmalarımızı ve teknik ekip ile kadromuzu oluşturduktan sonra faaliyete başladığımız alan Dış Ticaret – İthalat & İhracat faaliyetlerine ilişkin alandır. Bu alanda, Türk firmalarının ürünlerinin yurtdışına ihraç edilmesi yönünde aracılık veya direkt olarak ihracat işlemleri gerçekleştirilmektedir. Buna ek olarak, yabancı markaların veya ürünlerin Türkiye’ye getirilmesine yönelik İthalatçı firma pozisyonunda ağırlıklı olarak Uzak Doğu olmakla birlikte, birçok dünya ülkesi ile aktif ithalat çalışmalarımız devam etmektedir.

Kurucumuz

Engin Ateş

Dumlupınar Üniversitesi İşletme mezunu

Marka ve Patent Vekili,

TÜMSİAD 2015-2017 Dönemi Yönetim Kurulu Üyesi ,

TÜMSİAD aktif üye

TOSYÖV 2019-2021 Yönetim Kurulu Üyesi

TOSYÖV aktif üye

KALDER üyesi

GESİAD- Genç Sanayici İş Adamları Derneği Üyesi

Basında Nominal...

Sanat Kardeşliği Bursa'da Başladı

Çırağan Söyleşileri

Burçin Alpacar ile Adı Marka | Nominal Şirketler Grubu Engin Ateş